امام جمعه اهل سنت روستاي حصارچه: كسي كه مي خواهد در راه خدا استقامت كند مي بايست سختي هاي اين راه را به جان بخرد و از مصائب و مشكلات نهراسد

محمد آخوند پروانه گفت: امروز شاهد هستيم كه مساجد ما خالي از نمازگزار هستند و استقبال از مساجد كم شده است كه علت آن كم شدن روحيه معنويت در ميان مردم به ويژه جوانان است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، محمد آخوند پروانه امام جمعه اهل سنت روستاي حصارچه در خطبه هاي اين هفته با بيان اين مطلب كه همه ما باید تابع اوامر قرآن و پیامبر باشیم و حد و حدود خودمان را بدانیم، خاطر نشان كرد: پيامبر اكرم(ص) فرمود، سوره هود كمر من را خم كرد،‌ اصحاب سوال كردند كدام قسمت از سوره هود باعث شد شما دچار نگراني شويد، رسول اكرم فرمود،‌ آنجايي كه به استقامت و پايداري در برابر اوامر الهي دستور داده شده است.

وي افزود: راستگویی و استقامت باید مستمر باشد، كسي كه مي خواهد در راه خدا استقامت كند مي بايست سختي هاي اين راه را به جان بخرد و از مصائب و مشكلات نهراسد.

آخوند پروانه ابراز داشت: امروز شاهد هستيم كه مساجد ما خالي از نمازگزار هستند و استقبال از مساجد كم شده است كه علت آن كم شدن روحيه معنويت در ميان مردم به ويژه جوانان است.

امام جمعه اهل سنت روستاي حصارچه اظهار داشت: همنشيني با علما باعث مي شود كه انسان مشكلات و مصائبي را كه در راه دينداري وجود دارد تحمل نمايد.

وي افزود: بايد به فكر توشه آخرت باشيم و از دنيا دل بكنيم چرا كه دنيا خواهي از صفات شيطان است.

 آخوند پروانه ابراز داشت: احترام ميان كوچكتر ها و بزرگترها توصيه پيامبر اسلام(ص) است و امروز شاهد اين هستيم كه اين احترام از بين رفته و افراد به راحتي به يكديگر بي احترامي مي كنند. بايد از اين كار خود توبه كنيم و به فكر آخرت باشيم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.