امام جمعه اهل سنت تایباد: انتقام سخت رزمندگان اسلام از آمريكاي جنايتكار در طول تاريخ بعد از جنگ جهاني دوم تاكنون بي سابقه بوده است

مولوي غلام نبي توكلي گفت: انتقام واقعي و اصلي زماني صورت مي پذيرد كه همه اشغالگران از سرزمين هاي اسلامي خارج و به كشورهاي خود بازگردند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي غلام نبي توكلي در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت تايباد، با بيان اينكه حمله موشكي سپاه پاسداران به پايگاه نظاميان آمريكايي در خاك عراق سيلي محكمي به متجاوزان و جنايتكاران اشغالگر كشور عراق بود،‌ اظهار داشت: هر چند كه اين حمله موشكي اقدامي بي سابقه در طول ساليان اخير از جنگ جهاني دوم تا كنون بوده است،‌ اما اين انتقام واقعي نيست و زماني دل ملت هاي مسلمان از اين انتقام شاد مي شود كه اين جنايتكاران از سرزمين هاي اسلامي و از منطقه خارج شده و به كشورهاي خود بازگردند.

ايشان در ادامه سخنان خود به تشريح نام مبارك النصير و معاني لغوي آن پرداخت و عنوان داشت:  نام النصیر از نام های زیبای پروردگار جهانیان است. معنای لغوی این نام این است که بسیار یاری کننده است و نصرت او همچنان در حال ازدیاد است. پیامبر بزرگوار اسلام ص می فرمایند: خداوند بنده ای را یاری می گند تا زمانی که ان بنده برادر خود را یاری کند.

وي با تطبيق نام النصير با اتفاقات اخير كشور عنوان داشت: دیدیم که سپاه پاسداران در برابر شهادت سردار شهید سلیمانی یک پایگاه نظامی و مهم آمریکا را هدف قرار داد، و اين نصر خدا همراه با انتقام الهي بود، همچنین نصر به معنای یاری کردن مظلوم هم می آید، مانند مردم مظلوم و مسلمان فلسطين که هفتاد سال زیر ظلم اسرائیل است، در مورد این نام باید بگویم ما در جامعه یاری گر زیاد داریم، خیّر زیاد هست، انسانی که ثروت خود را در راه خیر استفاده کند، یاری کننده است، اما خداوند بهترین یاری کنندگان است، همانطور که خداوند بهترین حفاظت کنندگان است، در جامعه حفاظت کننده زیاد داریم، مانند نیروهای مسلح کشور که ما را حفاظت می کنند اما خداوند برترین حفاظت کنندگان است که هم ما و هم نیروهای مسلح ما را حفاظت می کنند. پس النصیر صیغه مبالغه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.