امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي: شكر بر نعمت امنيت و سلامت از وظيفه هاي هر مسلمانيست

مولوي سيد احمد عبداللهي گفت: معلولین یک قشر از جامعه هستند که خداوند بر اساس حکمت ازلی خود این سرنوشت را برای آنان رقم زده است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبداللهي امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي در ابتدای سخنان خود پیرامون لزوم «شاکر بودن» بنده مومن اظهار داشت: انسان باید در مورد نعمت عافیت و سلامتی شکرگزار خداوند باشد، بلکه باید به خاطر داشتن نعمت های صحت، امنیت، مال و ثروت، خدا را سپاسگزاری  کند.

مولوي عبداللهی با اشاره به هفته معلولین با بیان اینکه وجود معلولین در جامعه سبب نزول خیرات و برکات است، تصریح کرد: معلولین یک قشر از جامعه هستند که خداوند بر اساس حکمت ازلی خود این سرنوشت را برای آنان رقم زده است.

ایشان افزود: ما باید بر اساس آموزه های دین به این قشر ضعیف با دیده شفقت و مهربانی نگاه کنیم و از تحقیر آنان اجتناب نماییم، بلکه باید با دیدن آنان خدا را سپاس بگوییم که ما را عافیت بخشید و به آن بیماری مبتلا نکرد.

خطیب جمعه اهل سنت اسدیه به تاثیرگزاری معلولین در جامعه اشاره نموده، گفت: جامعه اسلامی باید وسایل رفاه و آسایش معلولین را فراهم نماید و در مسیر تردد آنان موانع وجود نداشته باشد، باید به آنان بها دهیم و از فکر و نظریات آنها استفاده کنیم اگر چه آنها دارای نقص جسمی هستند اما به لحاظ فکری و استعداد فرقی با دیگر انسان ها ندارند.

پیامبر فرمودند: «هلْ تُنْصَرُونَ وتُرْزَقُونَ إلَّا بضُعَفَائِكُمْ» شما به وسیله ضعفا و ناتوانان مدد شده و روزی داده می شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.