امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي: روز ۱۳ آبان روز رسوایی و ذلت آمریکا است

مولوی سيد احمد عبداللهی گفت: امروز دشمنی آمریکا نه تنها با ملت ایران بلکه با همه مسلمین واضح و روشن است و هر جا ظلمی بر مسلمانان روا داشته می شود، آمریکا از آن حمایت می کند و در راس همه شرارت ها قرار دارد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبداللهي در گفتگو با خبرنگار ما با گراميداشت سالروز ۱۳ آبان اظهار داشت: روز ۱۳ آبان که به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده، در حقیقت روز رسوایی و ذلت آمریکا است چون با اشغال سفارت توسط دانشجویان در سال ۱۳۵۸ ابهت ظاهری آمریکا در بین ملت ها شکسته شد.

ایشان افزود: خداوند در قرآن كريم فرموده است، عزت از آن خدا و پیامبر و مومنان است، باید مسلمین عزت خود را حفظ نمایند و خود را در برابر ظالمان حقیر و کوچک نکنند.

امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: کرنش در برابر ظالمان و دست دوستی به آنها دادن خلاف قرآن است، خداوند ما را از موالات و دوستی کردن با ظالمان و مستکبران منع نموده است، چنانچه می فرماید: “لاَ تَتَّخِذُواْ الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاء بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ” بنابراین صمیمیت و دوستی با کفار مطلقا ممنوع قرار داده شده اما اگر از جانب آنان خطری نباشد معاملات با آنان جایز است به شرطی که در تجارت با مسلمین هدف آنان ضربه زدن به مسلمانان نباشد و عزت و کرامت مسلمانان حفظ شود.

مولوي عبداللهی تصریح کرد: امروز دشمنی آمریکا نه تنها با ملت ایران بلکه با همه مسلمین واضح و روشن است و هر جا ظلمی بر مسلمانان روا داشته می شود، آمریکا از آن حمایت می کند و در راس همه شرارت ها قرار دارد.

ایشان افزود: اگر مسلمانان از موضع ضعف و ناتوانی با استکبار برخورد داشته باشند شکی نیست که آنان جسورتر شده و طغیان و غرور آنان علیه مستضعفان بیشتر خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت اسدیه در ادامه اظهار داشت: شک نداریم که خداوند ظالمان را بسزای اعمالشان خواهد رساند و این وعده خداوند است، “وَكَذَلِكَ أَخْذُ رَبِّكَ إِذَا أَخَذَ الْقُرَى وَهِيَ ظَالِمَةٌ إِنَّ أَخْذَهُ أَلِيمٌ شَدِيدٌ.”پیامبر اسلام(ص) فرمودند، خداوند به ظالم مهلت می دهد اما وقتی که او را بگیرد نجات پیدا نمی کند، اگر مسلمانی ظالم را در ظلم آن کمک کند حتما به غضب خدا گرفتار خواهد شد و نتیجه ظلم در همین دنیا به ظالمان و معاونان آنها نشان داده خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.