آغاز فرایند ثبت نام هفتمين دوره مسابقات حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن كريم ويژه طلاب و روحانیون اهل سنت خراسان

به همت معاونت فرهنگي و امور اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، فرایند ثبت نام هفتمين دوره مسابقات حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن كريم ويژه طلاب و روحانیون اهل سنت خراسان آغاز شد. (لينك ثبت نام)+(لينك پوستر مسابقات)

معاون فرهنگي و امور اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي اين دفتر با بيان اين مطلب افزود: حسب تاكيدات ويژه مقام معظم رهبري(حفظه الله) نسبت به توجه جدي به امر تربيت نخبگان قرآني و ضرورت اهتمام مضاف طلاب و روحانيون به فراگيري و تدبر در قرآن كريم، دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مناطق قومي از سال ۱۳۹۲، طرح برگزاري مسابقات كشوري قرآن كريم ويژه طلاب و روحانيون اهل سنت كشور را در دستور كار خود قرار داد و مقرر شد مرحله استاني توسط دفاتر نمايندگي برنامه ريزي و اجرا شود.

وي افزود: در همين راستا دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان امسال نيز همانند سال هاي گذشته اقدام به برگزاري اين مسابقات نموده و از واجدين شرايط شركت در اين مسابقات ثبت نام به عمل مي آورد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهربان ادامه داد: در این دوره از مسابقات شرکت کنندگان در سه گروه روحانیون و فارغ التحصیلان برادر؛ طلاب برادر و طلاب و مدرسین و فارغ‏التحصیلان مدارس علوم دینی خواهران در رشته های حفظ قرآن کریم، قرائت (تحقیق – ترتیل)، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و پژوهش های برتر قرآنی به رقابت خواهند پرداخت.

ايشان با بيان اينكه شرکت‌کنندگان در مسابقات حفظ قرآن کریم، در قالب رشته‌های حفظ ۳جزء، ۵جزء،۱۰جزء،۲۰جزء و۳۰جزء قرآن کریم، به رقابت می‌پردازند، اظهار داشت: مسابقات در رشته قرائت نيز در دو رشته ترتيل و تحقيق برگزار خواهد شد.

وي با بيان اينكه صرفا مرحله مقدماتي رشته‌های ترجمه و مفاهيم در شهرستان‌ها برگزار می‌شود، افزود: در این مرحله صرفاً رشته ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در شهرستان محل سکونت یا تحصیل شرکت کننده برگزار شده و نفرات برتر به مرحله نیمه نهایی راه خواهند یافت.

حجت الاسلام والمسلمين مهربان در خصوص منابع آزمون نیز یادآور شد: سوالات آزمون رشته ترجمه و مفاهیم با محوریت تفسیر نور استاد مصطفی خرم دل در مرحله مقدماتی از دو حزب اول جزء ششم  قرآن و ۴۰آیه اول جزوه آیات منتخب موضوعی و در مرحله نیمه نهایی از کل جزء ششم و تمام جزوه مذکور تعیین می‌گردد.

معاون فرهنگی دفتر اهل سنت افزود: در این دوره، رشته «پژوهش های برتر قرآنی» نیز اضافه شده و صرفا در مرحله نهایی برگزار می شود. محققین آثار خود را ارسال و در صورت کسب حد نصاب در فرایند داوری به مرحله نهایی مسابقات دعوت خواهند شد.

ايشان با برشمردن شرايط متسابقين، داشتن مهارت هاي فني در رشته مورد نظر را جزء مهمترين اين شرايط دانست و اظهار داشت: فعال بودن پرونده حوزوي در سيستم نام و تكميل فرم ثبت نام از شرايط حضور در اين مسابقات است.

حجت الاسلام والمسلمين مهربان با اشاره به اينكه آغاز ثبت نام اين مسابقات از روز شنبه ۱۴/۹/۹۸ آغاز و تا روز يكشنبه ۲۵/۹/۹۸ ادامه خواهد داشت، افزود: مسابقه مرحله مقدماتی ۱۰ دیماه و مسابقه مرحله نیمه نهایی نیز اواخر دیماه برگزار خواهد شدكه زمان و مکان دقیق آن متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

گفتني است علاقه‌مندان می‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر، ثبت نام و ارائه مدارک به طرق ذیل اقدام نمايند.

  1. مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی sonnatkh.ir
  2.  مراجعه به مدیران و رابطین مدارس علوم دینی اهل سنت خراسان
  3. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر شماره تلفن های ذیل آماده پاسخگویی هستند.

برادران: خراسان رضوی (۳۸۵۳۰۲۷۷ داخلی ۱۰۶)، خراسان شمالی ۳۲۷۲۰۷۰۲  خراسان جنوبی ۳۲۲۳۲۲۹۱ و خواهران: (۳۸۵۳۰۲۷۷ داخلی ۱۱۶)

جزوه نهایی جزء ششم رشته ترجمه و مفاهیم قرآن

آيات موضوعي قرآن

دستورالعمل+عمومي+هفتمين+دوره+مسابقات+قرآن+كريم+طلاب+و+روحانيون+اهل+سنت+خراسان